Cash Out: Refi Twój dom

[ad_1]

Jeśli mieszkaliście w domu przez kilka lat, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zbudowaliście w domu jakiś kapitał własny, czyli "własność". Dzięki tej wartości w domu możesz refinansować (lub refi) swój dom i zrobić to, co nazywa się "wypłatą". Może to być bardzo pomocny sposób, aby pomóc Ci spłacić długi lub uzyskać trochę dodatkowych pieniędzy w kieszeni.

Jak to działa

Kiedy zapłaciłeś część swojego domu przez spłatę kredytu hipotecznego, a kiedy twój dom docenił wartość, stworzyłeś różnicę między tym, ile jesteś winien swojej hipotece i ile dom jest wartości na lokalnym rynku nieruchomości. Różnica ta jest znana jako equity. Kiedy odnawiasz swój dom, możesz zazwyczaj pożyczyć od 90% do 125% wartości twojego domu (chociaż powinieneś unikać pożyczania więcej niż twój dom jest rzeczywiście warty). To, co pożyczysz, służy do spłacenia pierwotnego kredytu hipotecznego i zazwyczaj pozostały pieniądze. Otrzymujesz je w gotówce lub bezpośrednio na spłatę długów.

Korzystanie z "wypłaty" z domu refi

Twoja gotówka z domu refi może być używana do różnych rzeczy. O ile pożyczkodawca nie pomógł ci ustalić konkretnego wykorzystania dla pieniędzy (takich jak poprawa domu lub konsolidacja zadłużenia), możesz użyć wypłaty z domu refi na cokolwiek chcesz. Oto kilka typowych rzeczy, z których ludzie korzystają z gotówki w zamian za:

· Wzięcie wymarzonego urlopu lub rejsu

· Konsolidacja długu w jedną, niższą miesięczną opłatę

· Poprawa własności, aby miała większą wartość

· Płacenie za ślub

· Pokrycie kosztów wyższego wykształcenia

· Dokonywanie dużych inwestycji z prawdopodobieństwem wysokiego zwrotu

Uważaj na pułapki

Kiedy odnawiasz swój dom dla wypłaty, upewnij się, że postępujesz ostrożnie. Sprawdź, ile potrzebujesz i staraj się tego nie omijać. Pożyczenie zbyt dużej kwoty może oznaczać utratę domu, gdy stanie się zbyt trudne do spłacenia. Uważaj też na kredytodawców, którzy próbują przekonać cię do pożyczenia czegoś więcej niż twój dom. Założeniem jest, że dom zwiększy wartość, aby pokryć dodatkowe, ale pożyczanie więcej niż może pokryć twój zasób, nie jest dobrym zarządzaniem aktywami. Na koniec upewnij się, że zwracasz uwagę na ewentualne kary z tytułu przedpłaty za stary kredyt hipoteczny po refinansowaniu.

Post Author: admin