Co to jest riposta i dlaczego jego wartość rośnie tak szybko?

[ad_1]

Przy wzroście wartości o 35 000% w 2017 r. I kapitalizacji rynkowej przekraczającej 118 miliardów USD, Ripple stał się tematem dyskusyjnym zarówno wśród analityków, jak i inwestorów. Ale czym jest Ripple? Czy to jest jak inne kryptowaluty? Dlaczego tak naprawdę było w ogniu? Kontynuuj czytanie, aby uzyskać odpowiedzi na te pytania.

1. Co to jest Ripple?

Ripple to firma zajmująca się rozwiązaniami płatniczymi, założona przez Chrisa Larsena i Jed McCaleba. Ich protokół Ripple Transaction Protocol (RTXP) zawiera XRP kryptowaluty. Ripple twierdzi, że oferuje szybsze, niezawodne i przystępne cenowo rozwiązania transakcyjne dla instytucji finansowych. Firma stworzyła sto miliardów XRP i obecnie posiada 61% monet. Obecny plan to uwolnienie miliarda monet miesięcznie.

2. Różnice między Ripple i Lisk

Zarówno Lisk, jak i Ripple są krypto-walutą, które wykorzystują technologię łańcucha blokowego. Istnieje jednak zasadnicza różnica między tymi dwoma: w odróżnieniu od Lisk, Ripple nie może być wydobywane. Waluta nie jest ustawiona jako waluta do wydobycia, a jej użycie jest ustalone w sieci Ripple.

Zarówno Lisk jak i Ripple używają węzłów walidujących do sprawdzania ksiąg. Lisk ma około 10 000 zaufanych węzłów, a Ripple ma tylko pięć. Jednak firma planuje dodać kolejnych 11 w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Pięć węzłów walidujących jest kontrolowanych przez Ripple. XRP otrzymał krytykę za brak niezależnych zaufanych weryfikatorów. Księga XRP jest dostępna dla wszystkich, więc każdy może ją pobrać i zostać walidatorem. Wiele firm prowadzi własne węzły w sieci Ripple.

3. Powody niedawnej podwyżki cen Ripple

Ostatnia podwyżka cen XRP ma wiele wspólnego z oczekiwanym przez instytucje finansowe wykorzystaniem waluty i inwestycjami przez inwestorów-hype. Ripple odniósł sukces w zdobywaniu banków jako klientów dla swoich innych produktów. Usługa xCurrent firmy Ripple jest preferowana przez instytucje finansowe, ponieważ oferuje komunikację w czasie rzeczywistym i szybkie korekty, zmniejszając w ten sposób opóźnienia w transakcjach bankowych. Firma planuje wprowadzenie nowego produktu, xRapid, który zawiera XRP. Widzą nowy produkt jako okazję do skłonienia banków do korzystania z XRP. Inwestorzy dostrzegają potencjał waluty jako pojazdu finansowego wykorzystywanego przez banki na całym świecie.

Ripple, a dokładniej XRP, to rosnąca krypto-waluta. Jest inny niż wiodąca waluta cyfrowa Lisk, ponieważ jego podaż jest kontrolowana przez firmę założycielską. Ripple jest bankiem na banki przyjmujące go w przyszłości. Można spekulować, że ostatni wzrost wartości Ripple zwiększy zadłużenie na plusy i minusy.

[ad_2]

Source by Salman Jaffry

Post Author: admin