Czy szukam Ciebie, Boga lub Mocy?

Please log in or register to like posts.
News

[ad_1]

Wpisuję przyklejoną notatkę przyklejoną do biblioteczki, gdy wpisuję te słowa. To jest modlitwa. Wygląda to tak:

Panie, uświadom mi, czego potrzebuję, aby być świadomym w tej sytuacji. Amen.

Osoba taka jak ja, z moimi darami i miłością, musi regularnie otrzymywać przypomnienia o widzianych i niewidocznych kontaktach, które muszę obsługiwać. Zrobiłem zbyt wiele błędów, nie mając świadomie tej modlitwy. To dobra broń w moim arsenale modlitewnym.

Pozwól mi dokonać spowiedzi. To moja żona, która ponad rok temu sugerowała, że ​​modlę się tę modlitwę tak często, jak tylko mogę.

Wspominam o tym, ponieważ dopiero niedawno, podczas trwającej rozmowy na temat naszej pasterskiej reakcji na nadużycia ogólnie, która obecnie jest bardzo aktualna na całym świecie, moja żona podzieliła się ze mną kolejną bryłką mądrości; kolejna modlitwa. Wygląda to tak:

Panie, objaw moje serce. Czy staram się służyć lub wywierać moc? Amen.

Zwłaszcza, gdy staramy się posługiwać w przestrzeniach, w których zamanifestowane są starania o władzę, przypomina się nam, aby nie odpowiadać za podobną. Konflikt nigdy nie ustępuje, gdy pojawia się odwet.

Wydało nam się, że kiedy rozpakowaliśmy to objawienie przekazane mojej żonie, że jako modlitwa, jest to dobrą próbą naszych motywów w danym czasie, dla służenia jest redukcja do potępienia władzy. I to zawsze jest dobre. Zwłaszcza, gdy mamy włączoną moc, ważne jest, aby rozładować te pręty bez wywierania mocy.

Wysiłek władzy powinien być prerogatywą Boga. Zdarzają się sytuacje, w których staramy się wykazać moc Boga, ale wysiłek w relacjach służy jedynie przerwaniu dynamiki zaufania i szacunku.

Jednak wszyscy jesteśmy kuszeni aktami wyzyskiwania władzy, a my wszyscy jesteśmy zaślepieni przez innych w ich wysiłkach przeciwko nam. Oczywiście nadużycie jest nadużyciem władzy. Zawsze był, zawsze będzie.

Kiedy modlę się tę modlitwę, słyszę Boga przypominającego o Jego mocy, kiedy służę. I jestem w stanie usłyszeć, jak łagodnie przypomina mi o nieodpowiedniości brawurowania siłą, która nie należy do mnie.

Wysiłek władzy szkodzi ludziom i odrzuca Boga, ale służba buduje ludzi i uwielbia Boga.

Panie,

Czy staram się służyć lub wywierać moc? Czy naprawdę ufam Tobie w następnym kroku na drodze życia, czy też czynię własną drogę z jakąkolwiek mocą, którą mogę wywierać? Zwłaszcza w tych rozbitych związkach, Panie, pomóż mi starać się służyć i zaufać Ci pojednaniu, którego szukam.

Amen.