Deweloperzy Blockchain Porzucenie Github po przejęciu Microsoft – Bitcoin News

 Deweloperzy Blockchain porzucili Github po przejęciu Microsoft "title =" Developerzy Blockchain porzucili Github po przejęciu Microsoft "/> </div data-recalc-dims=

Blockchain
              

Przejęcie przez Microsoft repozytorium kodu źródłowego Github wywołało protest członków społeczności kryptograficznej. Twórcy rdzeni bitcoinowych i innych bloków blokowych wyrazili niepokój w związku z przejęciem firmy, przy czym kilku z nich deklarowało zamiar migracji na alternatywną platformę, gdy tylko było to możliwe.

Przeczytaj również: Urządzenia do punktowania w sklepach Crypto zaczynają się -Out w Indonezji Pomimo Ban

Github Buyout powoduje kontrowersje

 Deweloperzy Blockchain Porzucenie Github po przejęciu Microsoftu Przejęcie Github przez Microsoft jest dobrą sprawą dla obu stron, ale wiadomości nie zostały dobrze przyjęte przez społeczność, która polega na popularnym repozytorium kodu. Github jeszcze nie osiągnął zysku i od dziewięciu miesięcy nie ma dyrektora generalnego. Przybycie Microsoftu łagodzi obawy finansowe Github i zapewnia stabilność idącą naprzód. Uważa się, że gigant technologiczny jest zainteresowany Githubem jako sposobem sprawdzenia, co tworzą programiści i ustaleniu, co jest modne.

Deweloperzy Bitcoin, wychowani w społeczności, która nagradza standardy open source i wolność od kontroli korporacji, zaangażowanie Microsoftu przeszukiwanie. Wielu deweloperów doprowadziło teraz do wycofania się z platformy i przeniesienia do alternatywnego repozytorium, a Gitlab jest jak dotąd największym beneficjentem. Wydano dane pokazujące lawinę repozytoriów migrujących na jego platformę.

 Deweloperzy Blockchain Porzucenie Githuba po przejęciu Microsoft

Początek końca dla Githuba?

Główny deweloper bitcoinów Wladimir van der Laan jest opinia że repozytorium BTC powinno się ruszyć, twierdząc: "Oczekuję, że to początek długiej, bolesnej drogi GH ku przestarzałości". Chociaż na obecnym etapie nie ma nic, co mogłoby sugerować, że Microsoft chce pobierać opłaty za korzystanie z infrastruktury i rabować dane, własność społeczności, która szczyci się decentralizacją, jest trudna do zniesienia.

 Deweloperzy Blockchain porzucili Github po przejęciu Microsoft

Ponad 1000 tweetów zostało wysłanych z hashtagiem #movingtogitlab, a firma zaoferowała 75% zniżki w swoim planie cenowym, by osłodzić umowę i przyspieszyć exodus z Github. Inni programiści zasugerowali Keybase który zapewnia prywatne repozytoria, które są zaszyfrowane, z łańcuchem bloków bitcoinów wykorzystywanym do zakotwiczenia tożsamości. Jest zbyt wcześnie, by stwierdzić, czy najnowszy zakup Microsoftu będzie oznaczał koniec Githubu, czy też zapoczątkuje nową erę, ale wczesne znaki wskazują na to pierwsze. Ci, którzy chcą opuścić największe repozytorium kodu, robią to z zasady. Github, pod swoimi nowymi właścicielami, stał się antytezą wszystkiego, co reprezentują.

Czy myślisz, że projekty kryptowalutowe powinny odejść od Github teraz pod kontrolą Microsoftu? Daj nam znać w komentarzach poniżej


Obrazy dzięki uprzejmości Shutterstock i Twitter .


Potrzebujesz obliczyć swoje posiadane bitcoiny? Sprawdź naszą sekcję narzędzi.

Post Author: admin