Porady dotyczące przedpłaconych kart gotówkowych

[ad_1]

Każdy, kto surfuje po sieci lub ogląda telewizję, musi natrafić na reklamę przedpłaconej karty debetowej. Początkowo karty te zostały utworzone dla zakwestionowanych kredytów – tych, którzy mieli zły kredyt i nie mogli zdobyć żadnej karty kredytowej i często byli kojarzeni z osobami o niskich dochodach lub bezrobotnymi. Dzisiaj ludzie przekonują się, że przedpłacone karty kredytowe są szybkie i łatwe w użyciu.

Możesz wysyłać pieniądze do kogoś w całym kraju bez konieczności korzystania z oprocentowanych kart kredytowych. Podobnie jak karty kredytowe, możesz używać tych kart wszędzie, gdzie wyświetla się logo MasterCard lub VISA. Możesz również użyć ich w niektórych bankomatach (w zależności od karty), aby wypłacić pieniądze.

Jaka jest różnica?

Karta kredytowa daje ci linię kredytową, którą musisz spłacić. Karta debetowa typu prepaid jest obciążona określoną kwotą, którą na nią włożysz, i która określa Twój limit wydatków.

Wyeliminuj oszustwo

Dzięki postępowi technologicznemu i rosnącej liczbie kradzieży tożsamości, używanie przedpłaconej karty debetowej jest prostym sposobem na dokonywanie zakupów lub wysyłanie pieniędzy bez ujawniania danych osobowych, a ponieważ te karty będą tylko pozwala ci wydać to, co na nich włożyłeś, nawet jeśli twoja karta zostanie zgubiona lub skradziona, złodziej będzie miał dostęp tylko do tego, co jest dostępne na karcie.

Nastolatki

Przedpłacone karty debetowe to doskonały sposób, aby pomóc nastolatkom w rozwijaniu dobrych nawyków wydatków. Rodzice ładują pewną ilość gotówki na kartę (czasem nawet ich kieszonkowe), a kiedy jej nie ma, zniknęło. Jest to idealne rozwiązanie dla młodych nastolatków podróżujących z dala od domu.

Studenci koledżu

Dla studentów, którzy są na uczelni, rodzice mogą załadować pieniądze na kartę, eliminując potrzebę wysyłania czeków, martwiąc się o nadmierne wydatki na kontach opłat lub przekraczając rachunki bankowe.

Wysyłanie pieniędzy innym

Karta przedpłacona gotówkowa to wygodny sposób przesyłania pieniędzy innym osobom. Gotówka jest ryzykowna i nie jest zalecana. Lokalne lokalizacje transferu pieniędzy mogą być drogie. Rozkazy pieniężne i czeki, muszą iść do banku, aby zarobić. Z kartą przedpłaconą – otrzymują kartę, aktywują ją i wszystkie są ustawione. Jeśli regularnie wysyłasz pieniądze do kogoś, możesz załadować kartę ze swojej lokalizacji i otrzymają środki z jej karty. Po prostu nie jest to wcale łatwiejsze.

Wybór odpowiedniej karty

Chociaż większość kart działa w podobny sposób, niektóre mają swoje własne zastrzeżenia. Oto kilka rzeczy, które powinieneś sprawdzić przed wybraniem karty.

  1. Czy jest opłata aktywacyjna?
  2. Czy jest opłata za załadowanie pieniędzy?
  3. Czy jest opłata za wypłatę pieniędzy?
  4. Czy istnieje pewna kwota umieszczona na "statusie wstrzymania", jeśli jest używana na stacji benzynowej? (Niektóre posiadają aż 50,00 dolarów, aż do rozliczenia płatności).
  5. Czy mogę ponownie załadować swoją kartę online?

To tylko kilka najczęściej zadawanych pytań. Przed podjęciem decyzji o karcie należy uważnie przejrzeć wszystkie informacje.

Post Author: admin