Sky Mining znika wraz z 35 milionami dolarów.

Please log in or register to like posts.
News
Sky Mining

W ostatnich wiadomościach dotyczących górnictwa zarzucono, że dyrektor generalny wietnamskiego Sky Mining opuścił kraj, mając w posiadaniu fundusze inwestycyjne o wartości 35 milionów USD. Tymczasem w USA Tmgcore nabyło centrum danych o mocy 100 megawatów w Dallas w Teksasie, a lokalne media poinformowały, że Bitmain otworzy zakład wydobywczy w byłej hucie aluminium w Rockdale w Teksasie.

Leh Minh Tam, dyrektor generalny Sky Mining z siedzibą w Ho Chi Minh, w Wietnamie uciekł z kraju z funduszami inwestorów o łącznej wartości około 35 milionów USD, po tym, jak Sky Mining przestał przynosić zyski. Firma posiadała kilka farm kryptowalutowych w kraju, ale ze względu na rosnącą trudność wydobycia i stagnację cen kryptowalut stały się one w dużej mierze nieopłacalne.

Firma została założona w marcu i w swojej ofercie oferowała kontrakty na wydobycie kryptowalut, w cenie od 100 do 5000 dolarów. Sky Mining jednocześnie obiecywał zwrot inwestycji w ciągu 12 miesięcy. Inwestorom zaproponowano również prowizje za promowanie i polecanie usług firmy.

Zamknięcie firmy, zniknięcie koparek i pieniędzy

Wiceprezes Sky Mining, Le Minh Hieu, utworzył tymczasowy zarząd składający się z 16 osób, by zlikwidować pozostałe aktywa spółki, a następnie spłacić inwestorów. Główna siedziba firmy jest obecnie zamknięta, a lokalizacja 600 koparek, które były przechowywane w ponad 26 różnych lokalizacjach, jest obecnie nieznana. Świadkowie twierdzą, że koparki zostały zabrane przez grupę osób podających się za pracowników obsługi technicznej.