Telefony komórkowe i recykling

[ad_1]

Skończyłeś z tym starym telefonem komórkowym, z którego korzystasz od kilku lat? Zanim ją wyrzucisz, posłuchaj tego! Najpierw spójrz na metale znajdujące się wewnątrz telefonu komórkowego.

W środku może znajdować się złoto, srebro, miedź i wiele innych rodzajów metali. Niektóre z tych metali są w rekordowo niskich cenach, więc możesz dostać całkiem niezły! Nazywa się to "urban mining", w którym przegląda się stare produkty elektroniczne, szukając cennych klejnotów, takich jak iryd lub złoto. Ten system jest rozwijającym się przemysłem na całym świecie, ponieważ ceny takich metali rosną.

z recyklingu materiały mogą być wykorzystane do produkcji nowych elementów elektronicznych i złoto i inne metale pogrupowane są sprzedawane oddzielnie do jubilerów, spekulantów, a także producentów, którzy używają złota jako dyrygent w produkcji płytek drukowanych do telefonów komórkowych .

Czy wiesz, że zużyte telefony komórkowe dają ponad 30 razy więcej złota niż jedna kopalnia złota? Z badań przeprowadzonych przez Yokohama Metal wynika, że ​​tonę rudy z kopalni złota wytwarza średnio zaledwie 5 g złota, podczas gdy tona wyrzuconych telefonów komórkowych daje 150g lub więcej. Ponadto, te same ilości wyrzuconych telefonów komórkowych produkują około 100 kg miedzi i 3 kg srebra, a także wiele innych metali. Recykling telefonów komórkowych pozostaje popularny, ponieważ ceny metalu osiągają najwyższy poziom w historii. W Stanach Zjednoczonych złoto sprzedaje się za około 890 USD za uncję, po osiągnięciu historycznego maksimum w wysokości 1030,80 USD w marcu. Nie tylko cena złota osiągnęła rekordowy poziom; Ceny miedzi, cyny i srebra również są dużo wyższe niż długoterminowe.

W Japonii, oni korzystają z recyklingu elektroniki, ponieważ istnieje wiele starych elektroniki, takich jak telefony komórkowe i inne gadżety, które wyrzucił przez konsumentów rocznie, które można wykorzystać do zasilania elektroniki miliardów dolarów przemysłu. Nie mają wystarczających zasobów naturalnych, aby stale tworzyć nową elektronikę. Po pierwsze, przetworzona elektronika i inne gadżety są sortowane na różne grupy i demontowane ręcznie. Następnie umieszczany jest w substancjach chemicznych, które rozpuszczają niepotrzebne materiały, a następnie pozostały metal zostaje oczyszczony.

Przemysł ochrony środowiska stara się zdobyć dość starych telefonów komórkowych dla swoich zakładów recyklingu, pomimo rosnącego zainteresowania środowiskiem i recyklingiem. W Japonii 128 milionów ludzi zużywa średnio dwa lata i osiem miesięcy na telefon komórkowy. Tak więc wiele telefonów komórkowych jest wyrzucanych co roku, ale tylko 10 do 20% telefonów jest poddawanych recyklingowi, ponieważ ludzie przechowują je w swoich szafkach, aby nie naruszyć osobistych danych na ich telefonach. Zebrano tylko 558 ton starych telefonów, które zostaną poddane recyklingowi w ciągu roku do marca 2007 r. Jest to o jedną trzecią mniej niż trzy lata temu, według danych z branży. Wraz z rosnącymi cenami metali, japoński przemysł spotyka się z rosnącą konkurencją o złom, podnosząc ceny dla wszystkich.

Niektóre firmy w Japonii importują wcześniej używane płytki z Singapuru i Indonezji, ponieważ zawierają cenne drobne metale, które są szczególnie pożądane dla Japonii. Ind, jeden z tych drugorzędnych metali, jest składnikiem chemicznym w płaskich telewizorach i ekranach komputerowych. Antymon i bizmut mają kluczowe znaczenie dla tworzenia szeregu zaawansowanych technologicznie produktów. Z uwagi na fakt, że kontrole eksportu w Chinach są zaostrzone, metale te są trudne do zdobycia, co z pewnością utrudni japońskim producentom ich nabycie. To tutaj wkraczają miejscy górnicy.

Post Author: admin