Wymierny diament

Please log in or register to like posts.
News

[ad_1]

Sposób, w jaki wygląda diament jest prawie nie do opisania. Może dać mężczyźnie poczucie takiej dumy i sukcesu, gdy nosi ładny zestaw diamentów w pięknym pierścionku. Z kobietą może wzbudzić niezgłębione uczucie oddania, gdy otrzymuje ją mężczyzna, którego kocha. Są trzymane jako pamiątki rodzinne i przekazywane z pokolenia na pokolenie. Są to naprawdę ponadczasowe skarby. Odpowiednio dbamy o ich piękno przez wieki.

Diamenty powstały miliony lat temu w wnętrzu Ziemi. Są minerałem wykonanym z czystego węgla. Są najtwardszą naturalną powierzchnią znaną człowiekowi i są wystarczająco twarde, aby ciąć szkło. Mogą zostać zadrapane przez inny diament.

Mają swoje zastosowania w przemyśle, a także niektóre z najbardziej popularnych biżuterii na świecie. W zastosowaniach przemysłowych jakość ma znaczenie bardzo małe, ponieważ jest używana do jej twardości i przewodności cieplnej. Są one używane w wiertłach, piłach i są szlifowane na proszek, który ma być użyty do polerowania. Diamenty są wykorzystywane w laboratoriach do eksperymentów z udziałem wysokiego ciśnienia. To o wiele więcej niż tylko ładny kamień.

Pierwsze diamenty wydobywano w Indiach, a w ich starożytnej cywilizacji używano ich jako ikon religijnych. Ich wykorzystanie jako narzędzi do grawerowania pochodzi z wczesnej historii ludzkości. Również w bardzo wczesnej historii, diamenty miały właściwości magiczne.

Byli noszeni, by dodawać odwagi i umieszczać w łóżkach, aby pomóc w uzdrowieniu. W niektórych przypadkach był on podawany wewnętrznie w postaci sproszkowanej. Kultura hinduska uważała, że ​​proszek bezbłędnych diamentów może cię wyleczyć, dać szczęście i długie życie, ale proszek wadliwego diamentu był trujący i mógł cię zabić. W kulturze europejskiej był również wykorzystywany jako lek na dolegliwości, a następnie jako trucizna.

Najbardziej popularnym zastosowaniem dla nich jest ich niesamowite piękno. Romans z diamentami jako ozdobą w kulturze europejskiej rozpoczął się w XI wieku. Początkowo były noszone tylko przez członków rodziny królewskiej, później przez arystokrację, a w końcu znacznie później przez zamożnych obywateli. Dopiero po naszych czasach diament stał się dostępny dla prawie każdego. Chociaż nie są już przekonani, że posiadają jakąś prawdziwą magiczną moc, magii, którą tworzą w umyśle każdego, kto je nosi, nie można zaprzeczyć.